Rezidenci V Parku najdete v ojedinělé lokalitě obklopené starým parkem nad rybníkem Koryto v Dobříši. Okolí domu nabízí klidné vycházky parkem nebo k rybníku, nedaleko je supermarket s masnou, trafika i autobusová zastávka. Centrum města je vzdálené necelý kilometr. Rezidence vznikla kompletní rekonstrukcí staré zámecké fabriky na cukrovou třtinu. Původní pozdně barokní budova byla vystavěna rodinou Colloredo – Mannsfeld roku 1836. Místním obyvatelům je známá jako „Stará fabrika“.
Z historie „Staré fabriky“
Stará fabrika byla vystavěna jako první továrna na cukrovou třtinu v Čechách, v lokalitě nad rybníkem Koryto, dříve známou pod názvem „Na Drahách“. Sloužila jako rafinérie třtinového a později i řepného cukru. V druhé polovině 19. století byla budova přestavěna na byty pro zaměstnance. Až do roku 1942 byl objekt majetkem Colloredo – Mannsfeldů, tehdy byl zabaven německými úřady a po válce připadl státu. Až po revoluci byla budova vrácena zpět rodině Colloredo – Mannsfeld, která ji darovala městu. Město po několika letech budovu prodalo soukromému vlastníkovi.
Dobříš a okolí
Město Dobříš leží asi 30 km jihozápadně od Prahy v podhůří Brd. Je zde plná občanská vybavenost, najdete zde úřady, poštu, plno obchodů i restaurací. Kromě toho je v Dobříši a blízkém okolí mnoho zajímavých míst. Nejznámější z nich je dobříšský zámek s přilehlým anglickým a francouzským parkem.
Zámek Dobříš
Rokokový zámek získal svoji současnou podobu v druhé polovině 18. století. Až do roku 1942 zde pobýval šlechtický rod Colloredo – Mannsfeld, poté byl zámek, stejně jako Stará fabrika, vyvlastněn německou říší a po válce konfiskován státem. Později byl využíván jako Domov spisovatelů. V 90. letech byl zámek vrácen původním majitelům a nyní je celoročně otevřen pro veřejnost. Přímo u zámku je možné shlédnout perlu mezi zahradami u nás – francouzský park. Do rozlehlého anglického parku je vstup zdarma.
Hrad Vargač
Původní hrad nad Huťským rybníkem byl postaven kolem roku 1340, později ho Karel IV. nechal přestavět na kamenný hrad. Hrad byl zničen v době husitských válek, poté několikrát upravován. Ve 20. století sloužil jako sýpka. Nyní je v soukromém vlastnictví a není přístupný veřejnosti.
Kostel Povýšení svatého kříže
Starší ze dvou dobříšských kostelů pochází už z roku 1589. Později byl využíván jako rodinná hrobka Mannsfeldů.